کیفیت پوسته تخم مرغ تحت تأثیر جنبه های مدیریتی و تغذیه قرار می گیرد. رعایت مسائل مختلف بهداشتی نظیر نگهداری گله همسن، تهیه جوجه از گله عاری از EDS ، ضد عفونی سالن و وسایل قبل از ورود گله، محدود کردن رفت و آمدهای غیر ضروری در مزرعه ، جلوگیری از ورود حیوانات و پرنده های وحشی و انجام واکسیناسیون صحیح و مؤثر بر علیه بیماری های برونشیت عفونی و EDS از جمله موارد مدیریتی می باشد که می تواند در جلوگیری از بروز این بیماری ها و افت کیفیت پوسته بسیار مهم باشد. حتی الامکان نباید از آنتی بیوتیک تتراسایکلین در جیره مرغان در حال تخمگذاری استفاده کرد زیرا به کلسیم متصل شده و آن را غیر قابل جذب كرده و کیفیت پوسته را کاهش می دهد.

 

جلوگیری از وقوع استرس های مختلف نظیر تراکم بیش ازحد، گرما و سرمای شدید ، گرسنگی و تهویه نامناسب در جلوگیری از افت کیفیت پوسته حائز اهمیت است. تعداد دفعات تغذیه در شبانه روز نیز از دیگر مسایل مدیریتی می باشد، به طوری که دوبار در روز بهتر از یک بار در روز است. تولک بردن نیز ابزار دیگری جهت بهبود کیفیت پوسته گله های مسن می باشد. از جمله عوامل تغذیه ای بسیار مهم که در کیفیت پوسته مؤثر می باشد متعادل بودن جیره از نظر انرژی، پروتئین به ویژه کلسیم، فسفر و توازن آن باسایر املاح و ویتامین ها خصوصا" ویتامین D  می باشد. استفاده از مقدار کافی کلسیم ( حدود 5/3 درصد) در جیره و نوع منبع و شکل مناسب آن ( برای مثال کربنات کلسیم به صورت  دانه های پودر نشده) دارای بیشترین اهمیت می باشد. استفاده کافی از ویتامینD ( در حدود 2000 واحد در هرکیلوگرم ) ساخته شده توسط شرکت دارویی معتبر نیز در جیره  کاملا" ضروری  می باشد.

 

مطالعات اخیر نشان می دهد که افزودن زئولیت به میزان تقریبا" 75/0 درصد به جیره نیز می تواند کیفیت پوسته را بهبود ببخشد. آب آشامیدنی طیور تخمگذار نیز بایستی آبی سبک باشد، به طوری که میزان املاح آن پایین بوده و در حد آب شهر باشد. لازم به ذکر می باشد که سود حاصل از افزایش کیفیت پوسته گله مرغ تخمگذار سودی خالص بوده و سرمایه گذاری زیادی نمی طلبد، زیرا تنها از طریق جلوگیری از اتلاف محصول عاید می گردد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد